Hočete storiti kaj dobrega? Vzgajajte mlade.

En oče, ena družina | knjiga

Ob prazniku svetega Janeza Boska je vrhovni predstojnik izdal knjigo z naslovom EN OČE, ENA DRUŽINA. 

Ob prazniku svetega Janeza Boska je vrhovni predstojnik izdal knjigo z naslovom EN OČE, ENA DRUŽINA. Knjiga predstavlja fotografije in besedila, ki pripovedujejo o obsežnem delu, ki ga je opravila salezijanska družina po vsem svetu kot odziv na pandemijo koronavirusa, tudi slovenske salezijanske družine in z njo Fundacije don Bosko. Z zbirko se izkazuje spoštovanje, ki je posvečeno vsem mučenikom in junakom, znanim in neznanim iz salezijanske družine, ki so delali v boju proti koronavirusu.

Pandemija nove korona virusne bolezni (COVID-19) je človeštvo prizadela na način, ki si ga pred tem nismo znali predstavljati. V srce je zadela bogate in revne, slavne in nepoznane. Nobena socialna, politična ali gospodarska kriza v zadnjih desetletjih ni v takih razsežnostih nad celotnim človeštvom sveta zasejala toliko strahu, bolečine, negotovosti, solza in nasploh materialnih in nematerialnih izgub.

Po besedah Ángela Fernándeza Artimeja, vrhovnega predstojnika salezijancev in 10. naslednika don Boska, nam pandemija, s katero živimo danes, kot vernikom zagotavlja, da Bog po svojem Duhu spremlja zgodovino človeštva – tudi v najbolj neugodnih razmerah. Zato nam to vzbuja upanje. Krščansko upanje pa naredi našo vero trdno, sposobno prenesti življenjske viharje. Zato svet v današnji situaciji potrebuje pričevanje življenja, da nam zvestoba Gospoda v don Bosku pomaga, da se prepoznamo v bolečini drugih. Dejansko biti zvest don Bosku danes pomeni biti aktivno na strani revnih, marginaliziranih in ranljivih. Zato mora salezijanska karizma danes, bolj kot kadarkoli pričevati v imenu revnih, zapuščenih in izključenih, tistih, ki jih ne slišimo in tistih, ki so brez dostojanstva. Danes za nas ni druge poti.

Zagotovo bo ta pandemija še dolgo časa vplivala ne le na gospodarstvo, temveč tudi na politiko, kulturo, način življenja in medsebojne odnosa. Ne glede na to, s katerimi merili merimo “moč” in “šibkost”, covidna kriza nam je dokazala, da šibkejši ljudje v družbi trpijo bolj kot močni.

Z don Boskovo karizmo širša salezijanska družina živi sveto in pomembno nalogo – nadaljuje sanje ustanovitelja. Zato vsi mi podpiramo pobude za skrb za mlade, ki so ogroženi, in to počnemo z nespremenljivostjo in resnostjo.

 

 

Morda vas zanima tudi